| http://www.w3.org/ns/prov#value | - Leading by example would prove that it is possible to make money (or at least not lose money) by selling strawberries picked by $25/hr labor.There is not a thing preventing anyone from "solving this living wage problem: just open up a competing business that pays a living wage.Well, nothing except competition.
|