PropertyValue
http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#type
http://www.w3.org/ns/prov#value
  • A bowl of muesli can not be beat for good taste and filling you up.But there are a few things that bug me about buying pre-made muesli: it always seems overpriced, it never has exactly what I want, and it is usually too sweet.Overpriced - $5-$6 per pound (approximately) seems like too much to pay for the amount that I go through.
http://www.w3.org/ns/prov#wasQuotedFrom
  • blogspot.com